TRASA

Trasa

Grudziądz jest gospodarzem Międzynarodowych Biegów im. Bronisława Malinowskiego. Nadwiślańskie położenie i blisko 730 lat historii sprawiają, że Grudziądz jest ważnym punktem na mapie biegowej Polski.

Grudziądz zmienia swoje oblicze z dnia na dzień. Rozwój infrastruktury sportowej i popularyzacja biegów to jeden z elementów dzisiejszego miasta. Międzynarodowe Biegi im. Bronisława Malinowskiego to jedna z czołowych imprez na mapie biegowej województwa kujawsko-pomorskiego.

Trasa przebiega przez główne ulice Grudziądza i biegnie między innymi przy Miejskich Wodociągach - miejscu pracy Bronisława Malinowskiego. Start oraz meta znajdują się na Stadionie Centralnym – trasa składa się z jednej pętli. To szybkie i stosunkowo płaskie 10 kilometrów.

W Grudziądzu rzekło się mówić - biegi Bronka. Dzisiaj zarówno majowy Półmaraton Śladami Bronka oraz wrześniowe Międzynarodowe Biegi kultywują pamięć największego grudziądzkiego sportowca.

Co roku towarzyszy nam maksyma „Trzeba nam zawsze w górę iść choć nieraz nęka życie, a jeśli w końcu przyjdzie paść, to zawsze paść na szczycie”.

https://www.relive.cc/view/r10008023417