ZASADY WSPÓŁPRACY

Zasady współpracy

Zapraszamy i pamiętajcie – takie wydarzenie nie może się odbyć bez Waszego wsparcia.

Potrzebujemy Waszej pomocy na stanowiskach:

 

 

BIURO ZAWODÓW

Do Waszych zadań należeć będzie przygotowanie i posegregowanie wszystkich pakietów startowych dla biegaczy. Kolejnym zadaniem będzie obsługa biegaczy w biurze zawodów.
To stąd biegacze pobierają pakiety startowe, w których między innymi znajduje się numer startowy i koszulka.

Wymagany wiek: od 14 lat

 

DEPOZYT

Do Waszych zadań będzie należało bezpieczne przechowanie rzeczy, zadbanie o ich ład i porządek oraz przekazanie rzeczy po skończonym biegu bezpośrednio właścicielom. Praca wygląda na pozornie prostą, ale może okazać się emocjonująca i wymagająca szybkiego działania.

To miejsce dla biegaczy, w którym zostawiają swoje rzeczy osobiste na czas biegu. Działanie to wymaga odpowiedzialności i odpowiedniej organizacji pracy – rzeczy są oznaczone numerami startowymi biegaczy i do wolontariuszy należy sprawne ich przyjmowanie oraz wydawanie. Wymagany wiek: od 13 lat

 

START/META

Zespół wolontariuszy obsługujący biegaczy podczas startu i mety biegu. Na starcie wolontariusze pomagają biegaczom ustawić się w odpowiednich strefach czasowych. Natomiast na mecie zbierają chipy, podają wodę oraz wręczają pamiątkowy medal wszystkim, którzy ukończyli bieg. Wolontariusze odpowiedzialni będą również za sprawne przemieszczanie biegaczy w strefie mety.  Wymagany wiek: od 16 lat

 

EXTRA GRUPA

Jest to grupa do zadań specjalnych. Do tego zespołu zapraszamy osoby z dużymi zapasami siły, zapały do pracy i entuzjazmu. Na pewno staną przed Wami niespodziewane zadania!

Wymagany wiek: od 16 lat

 

PUNKTY ODŻYWIANIA

To miejsca wsparcie dla zmęczonych biegaczy. Na trasie znajdują się dwa punkty odżywiania. Do zadań wolontariuszy należy nalanie wody i napojów izotonicznych do kubeczków, a następnie podawanie ich biegaczom. Wolontariusze będą również przygotowywać owoce, a następnie podawać je biegaczom. Pamiętajcie, że dla niektórych biegaczy liczy się ukończenie biegu – w tym przypadku nasze sprawne podanie napoju ma ogromne znaczenie.

Wymagany wiek: od 6 lat

INFO

Wolontariusze z tej grupy znają odpowiedź na każde pytanie. Żadne wydarzenie nie może się odbyć bez dobrej informacji. To zespół dla osób lubiących chłonąć wiedzę i szybko przyswajają nowe informacje oraz potrafią je sprawnie przekazać zainteresowanym.

Wymagany wiek: od 16 lat

 

STREFA OBSŁUGI TRASY

Bieg główny odbywa się na po miejskich ulicach. Wolontariusze podczas biegu głównego będą odpowiedzialni za współpracę ze służbami porządkowymi i udzielanie pieszym i kierowcom informacji na temat możliwości przejścia przez ulicę, objazdów, czasu zamknięcia ulicy. Będą także pierwszymi osobami, które mogą interweniować przy współpracy z innymi służbami zabezpieczającymi, jeśli coś wydarzyłoby się na trasie biegu.

Wolontariusze podczas biegów rodzinnych, dziecięcych i młodzieżowych odpowiedzialni będą za zabezpieczenie trasy, współpracę ze służbami porządkowymi oraz udzielenie informacji na temat możliwości przejścia przez trasę biegu.
Wymagany wiek: od 13 lat